تبلیغات
شهید آوینی - شهید آوینی ::: «معراجی‌ها» تشییع شدند

شهید آوینی

بیاد شهید آوینی : مدافعان ولایت ، مشتاقان شهادت

 

شهید آوینی ::: «معراجی‌ها» تشییع شدند

 

نوشته شده توسط:عاشق شهید آوینی ، ما اهل كوفه نیستیم علی تنها بماند

معراجی ها

بهت و اشک، بدرقه «معراجی‌ها»

خبرگزاری تسنیم: مراسم تشییع پیکر جان‌باختگان حادثه «معراجی‌ها» امروز صبح از مقابل بنیاد روایت انجام شد، در حالی که هنوز هم در شوک خبر دو روز پیش بودند و هیچ‌کس باور نمی‌کرد که چه اتفاقی افتاده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم مراسم تشییع پیکر جان‌باختگان حادثه در لوکیشن «معراجی‌ها» امروز صبح مقابل بنیاد روایت انجام شد. در این مراسم که جمع زیادی از هنرمندان و مسئولین حضور داشتند حاضرین ضمن عزاداری به مناسب شهادت امام حسن عسگری (ع) یاد و خاطره درگذشتگان راه نمایش هشت سال حماسه و ایثار ملت ایران را گرامی داشتند. استقبال گسترده مردمی از این مراسم از نکات خاص این مراسم تشییع بود. مردمی که هنوز در شوک خبر درگذشت 5 نفر از خانواده سینمای ایران سر صحنه یک فیلم سینمایی بودند.

نقدی: در دنیای بی‌هنرها؛ جان‌باختگان «معراجی‌ها» مجاهدین جهاد فرهنگی بودند

در ابتدای این مراسم سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مشتضعفین در سخنانی گفت: این جان‌باختگان به عنوان مجاهدین عرصه جهاد فرهنگی به دیار حق شتافتند؛ آنهایی که همه وجودشان را برای اعتلای هنر متعهد مایه گذاشتند آنهایی که همه هنرشان این بود که پیام شهیدان را به آیندگان برسانند، در روز عزای مولایمان به دیار حق شتافتند.

نقدی ادامه داد:شریفی راد سالها در این عرصه تلاش کرده و مجاهدت و فداکاری‌هایی که در عرصه جنگ داشت را با حضور در عرصه فرهنگی تکمیل کرد.شهید رنجبر هم همه وجود خود را وقف هنر دینی و ارزشمدار کرده بود. همچنین دیگر هنرمندان عرصه فرهنگی.
او در دامه گفت: در دنیایی که ابرقدرت‌ها همه بی هنران خود را جمع کرده اند که علیه ملت مظلوم به کار گیرند و حرکت آزادی خواهانه ملت ایران را سرکوب کنند، و در جایی که بی هنران در آرزوی جوایز مستکبران هستند این عزیران چشم به پاداش خود از دست شهیدان داشتند و در روز عملیات کربلای 5 و به دیار حق شتافتند.

دارابی: «معراجی‌ها» تا تاریخ هست ماندگار و ثابت شد

علی دارابی معاون سیما، سخنران بعدی مراسم بود که گفت:  در مراسم تشییع پیکر 5 تن از عوامل فیلم «معراجی‌ها» که روز چهارشنبه در پشت صحنه این فیلم به شهادت رسیدند گفت: امروز در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) این جمعیت عظیم عاشقانه برای تشییع پیکر 5 تن از فرزتدان برتر این مروز و بوم آمدند. ما داغدار و غمدیده هستیم و این ضایعه بزرگ را محضر امام عصر (عج) مقام معظم رهبری و همه شهیدان تسلیت می‌گوییم.

وی افزود: ای جانبازان و ایثارگران شاهد باشید همسنگران شما آمدند و به خیل شهدا پیوستند تا بگویند که راه عاشورا و کربلا  در طول تاریخ ادامه دارد. ما در این مراسم برای تشییع افرادی آمدیم که در راه آرمان‌هایی که داشتند و میثاقی که با شهدا بسته بودند، عافیت‌طلبی را برنگزیده بودند. اینان حماسه آفرینان راهیان نور و ایثارگرانی بودند که نشان دادند امنیت، استقلال و آزادی ما حاصل بذل جان شهدا است.

معاون رسانه ملی در ادامه افزود: این عزیزان معراجی شدند و به خدا پیوستند تا بگویند شهدا چگونه در برابر استکبار ایستادگی کردند و فرزندان شجاع ما نگذاشتند یک متر از اراضی ایران به دست دشمنان برسد.

دارابی تصریح کرد: فیلم «معراجی‌ها» تا تاریخ هست ماندگار و ثابت شد، در آینده که ما لحظاتی از این فیلم را ببینیم همه می‌گوییم که چه بزرگانی برای این راه بزرگ آماده شدند که بگویند راه شهدا ادامه دارد. رسانه ملی به جامعه هنر و خانواده شهدا تسلیت می‌گوید. این شهدا ادامه دهنده راه امام حسین(ع) بودند.

آشنا: ثابت شد که در باغ شهادت همچنان باز است

حسام الدین آشنا مشاور ریاست جمهوری در مراسم تشییع پیکر عوامل «معراجی‌ها» گفت: این مراسم و این جمعیت نشان می‌دهد در باغ شهادت همچنان باز است، خوشامد عرض می کنیم به پیکر راهیان فتح و به پیکر کسانی که کربلای 5 را به تصویر کشیدند. من از سوی کسی که رمز عملیات کربلای 5 را اعلام کرد به همه هنرمندان و عزیزانی که در این مراسم  حضور دارند تسلیت می گویم.

او در دامه گفت چه زود سخنان رئیس جمهوری تفسیر شد که فرمود هنر همان ارزش است و هنر همان نیکی است. هنرمندان ما همه اهل ارزش هستند و امروز هنر ایثار و فداکاری و هنر شهادت در مقابل شما حاضر است.

وی در دامه گفت اما از نطر ملی دولت خود را موظف می داند از هنر ایثار و شهادت با تمام وجود حمایت کند. باید استاندارهای ایمنی در حوزه سینمای دفاع مقدس رعایت شود. باید راهیان نور و سینمای دفاع مقدس امن تر باشد و باید همه بدانند بالاترین استاندارهای حرفه ای در دفاع مقدس رعایت می‌شود

ایوبی:سینمای ایران شایسته این افتخار است

حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، آخرین سخنران مراسم بود که در سخنان کوتاهی گفت: به همه مردم و به هنرمندان مفتخر این مرزو بوم و جامعه سینمایی کشور این حادثه تلخ و دردناک را تسلیت می‌گویم. سینمای ایران هم در دوره دفاع مقدس در کنار رزمندگان ومردم بود وهم  در سالهای بعد از دفاع مقدس پیام شهادت را به نسل های بعدی منتقل کرد و با تمام مظلومیت‌ها و امکانات ناکافی تلاش های فراوان و رشادت های زیادی در این حوزه انجام داد. ما به انجام این رسالت معتقدیم و ملت ایران و سینمای ایران شایسته این افتخار است. همه ملت ایران و سینمای ایران عزادارند و در کنار شما هستند.

در پایان این مراسم، پیکرهای پاک جان‌باختگان توسط دژبانان ارتش جمهوری اسلامی و با همراهی گروه کُر سپاه پاسداران تا خیابان سمیه تشییع شد و برای دفن روانه بهشت‌زهرا شد.

در این مراسم پیکر 4 تن از درگذشتگان تشییع شد و  یکی دیگر از جان‌باختگان به نام مهدی مرادی در شهرستان محل زندگی خود قبلا تشییع شده بود .قرار است پیکر سه تن از متوفی‌ها در قطعه هنرمندان، و یکی دیگر از آنها در قطعه صالحین دفن شود.

سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ؛ حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی،  حمیدرضا مقدم‌فر، معاون فرهنگی سپاه،محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛علی دارابی معاون سیما، محمد فرجی مدیر شبکه اول، سید محمد حسینی وزیر سابق ارشاد، علیرضا رضا داد دبیر جشنواره فجر، مجید قلی‌زاده، مدیرعامل خبرگزاری تسنیم، حبیب ایل‌بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوان، حسین مسافر آستانه مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری،ابراهیم حاتمی‌کیا، کمال تبریزی، امیر اثباتی، محمد مهدی عسگرپور، فرهاد توحیدی، علیرضا ملکی، احسان محمدحسنی، میرعلائی مدیر عامل سابق فارابی ، منوچهر محمدی، بیژن امکانیان، محمود گبرلو؛ علی سرتیپی، محسن روزبهانی، محمدرضا عباسیان، مسعود دهنمکی، محمود رضوی،جمال شورجه، علیرضا شجاع‌نوری،حسن کلامی؛ برزو ارجمند، علی دهکردی، محسن علی‌اکبری حبیب‌الله کاسه‌ساز،وحید جلیلی بهروز شعیبی، روح‌الله سهرابی، لاله اسکندری و محمد حسین مهدویان، محمدرضا شرف‌الدین، منوچهر شهسواری، فرشته طائرپور،... از حاضرین در این مراسم‌اند.

حسام‌الدین آشنا و حسین فریدون  نیز به نمایندگی از رئیس‌جمهور در این مراسم حاضر شده‌بود.

صبح ‌چهارشنبه 18 دی‌ماه، در حالی که مراحل پایانی فیلم «معراجی‌ها» در حال انجام بود،در پشت صحنه این فیلم در شهرک سینمایی دفاع مقدس انفجاری رخ داد که بر اثر آن، 5 نفر از عوامل و هنرمندان این سریال جان باختند. علی اکبر رنجبر مدیر شهرک سینمای دفاع مقدس، جواد شریفی‌راد مسوول جلوه‌های ویژه ، رضا فرجی دستیار تولید، مهدی مرادی جلوه‌های ویژه، جمشید اصفهانی‌فر نگهبان از کشته‌شدگان این حادثه بودند.

مراسم ختم درگذشتگان حادثه «معراجی‌ها» فردا ساعت 14 در مسجد بلال تهران برگزار خواهد شد. 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.